Skip to content

Magento’da Derleme İşlemini Elle İptal Etme

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazım Magento ile ilgili. Magento’yu çok fazla karıştırdınız, karıştırdınız ve karıştırdınız. İstediklerinizi gerçekleştirdiniz ve Magento’nuzun hızlı çalışması için yönetici panelinden derleme işlemini gerçekleştireceksiniz. Çalıştır butonuna tıkladınız ve güm! Magento sisteminiz bozuldu. Erişmeye çalıştığınız bütün sayfalarda aşağıdakine benzer(demek istediğim herhangi bir hata) bir hata alıyorsunuz:

Fatal error: Call to a member function getLocaleCode() on a non-object in /home/domain/public_html/includes/src/__default.php on line 34806

İşte bu noktada derleme işlemini geri almanız gerektiğini hissediyorsunuz. Alışkanlıkla bi çırpıda phpMyAdmin‘ni kurcalamaya başlıyorsunuz. Fakat orada da benzer bir ayar göremiyorsunuz.

Arkadaşlar derleme işlemini iptal etmek için Magento anadizininizdeki includes/config.php dosyasını açın. Derleme işlemi çalıştığı zaman bu dosyanın içeriği şöyledir:

define('COMPILER_INCLUDE_PATH', dirname(__FILE__).DIRECTORY_SEPARATOR.'src');
#define('COMPILER_COLLECT_PATH', dirname(__FILE__).DIRECTORY_SEPARATOR.'stat');

Derleme işlemini iptal etmek için ikinci satırdan diyez işaretini kaldırıp ilk satırın başına diye işareti ekliyoruz. Yani bu dosyamızın içeriği şöyle olmalıdır:

#define('COMPILER_INCLUDE_PATH', dirname(__FILE__).DIRECTORY_SEPARATOR.'src');
define('COMPILER_COLLECT_PATH', dirname(__FILE__).DIRECTORY_SEPARATOR.'stat');

Bu şekilde olduğu taktirde derleme işlemi iptal edilmiş olacaktır.

Umarım faydalı olmuştur, kolay gelsin

TR Kodlama GitHub'da!

TR Kodlama'da yer alan makaleleri GitHub üzerinden düzenleyebileceğinizi biliyor muyudunuz? Harika değil mi? Bu makale ile ilgili düzenleme yapmak isterseniz aşağıdaki butona tıklayınız!

GitHub'da Görüntüle ve Düzenle!