Skip to content

Websitenizi Güzelleştirmek İçin Kullanabileceğiniz 10 jQuery Eklentisi

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sizlere websitenizi kullanıcılara nasıl daha kullanışlı ve şık bir hale getireceğinizi anlatıyorum.

Bildiğiniz gibi JavaScript ile yazılmış jQuery isimli bir kütüphane var. Şimdi bu kütüphane için yazılmış ekstra birkaç eklenti ile web sitenizde yapabileceklerinize bir göz atacağız.

jQuery Captify Plugin v1.1.3

Captify jQuery için Brian Reavis tarafından yazılmış resimlerin üzerine gelindiğinde açıklama çıkmasını sağlayan bir eklentidir. Bu eklenti Firefox, Chrome, Safari ve Internet Explorer gibi tarayıcılarda test edilmiştir.

jQuery Quicksand plugin

Nesneleri yeniden sıralama ve filtrelemeyi şık bir animasyon ile yapmanızı sağlıyor.

iPhone Style Radio and Checkbox Switches using JQuery and CSS

Güzel şekillerde radio button ve checkbox oluşturmak için hazırlanmış bir teknik.

jQuery MegaMenu Plugin

jSquares

jSquares bir resmin üstüne geldiğinizde pop up şeklinde resim ile açıklamasını göstermenizi sağlayan bir jQuery eklentisidir. IE6+, FF 3+, Safari 3+ ve Opera 10 tarayıcılarında çalıştığı test edilmiştir.

jQuery Slider plugin (Safari style)

Contextual Slideout Tips With jQuery & CSS3

TipTip jQuery Plugin

TipTip ipucu kutuları oluşturmak için hazırlanmış en iyi jQuery eklentilerinden biridir. Hiçbir resim kullanılmaz, tamamen CSS ile şekillendirilir.

 

Contactable

Contactable iletişim veya geri bildirim yapmak için jQuery için hazırlanmış bir eklentidir. Sayfa içinde kendini kenarda gösterir ve form alanlarının doğrulamasını anında yapar.

Cloud Zoom

Cloud Zoom resim yakınlaştırma eklentisidir. Cloud Zoom küçük bir dosya boyutuna sahip ama diğer resim yakınlaştırma eklentilerinden daha efektifdir. Aynı zamanda daha fazla tarayıcı ile uyumlu çalışabilmektedir.

TR Kodlama GitHub'da!

TR Kodlama'da yer alan makaleleri GitHub üzerinden düzenleyebileceğinizi biliyor muyudunuz? Harika değil mi? Bu makale ile ilgili düzenleme yapmak isterseniz aşağıdaki butona tıklayınız!

GitHub'da Görüntüle ve Düzenle!